Rzeczowe elementy wiary dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia powinna być świętem dla dziecka, jego rodziny i całej parafii. To uroczysty dzień, który staje się wielkim przeżyciem nie tylko dla takiego młodzieńca, ale i jego rodziców. Oni to właśnie powinni zadbać, aby wszelkie możliwe elementy organizacyjne były przygotowane w sposób odpowiedni. Każdy wysiłek włożony w przybliżenie do świętych tajemnic naszej wiary zostaje nagrodzony ponieważ celem każdego ludzkiego życia jest udział w trynitarnym życiu Boga.

cudowny-medalik-zloto-zolte-8k-infinity-verona-xla0741_0_bWażnym elementem, który ściśle powiązany jest z przystąpieniem dziecka do I Komunii Świętej to zapoczątkowanie wprowadzenia rzeczowych elementów wiary. Widzialnym znakiem przypominającym, że obejmuje nas czuła opieka duchowej Matki Maryi jest tzw. cudowny medalik. Jest darem przekazanym nam wszystkim przez Matkę Najświętszą, abyśmy o Niej pamiętali, do Niej się modlili i otrzymywali wielkie łaski, które czynią nas miłymi Panu Bogu. Z szacunkiem i godnością przyjęty przez dziecko pierwszokomunijne medalik z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej, poświęcony podczas zaplanowanej uroczystości pozwoli na dostąpienie wielu łask Maryi, która otacza dzieci swoją szczególną opieką.

Zdecydowanie warto tu wybrać taki medalik zamiast krzyżyka na zapoczątkowanie miłości do wiary. Poprzez Maryję dzieci będą mogły stopniowo i z pełną ufnością poznawać miłość do Jezusa Chrystusa. To Maryja będzie dla nich duchową matką czuwającą nad bezpieczeństwem, chroniącą czyste dusze i serca.

Wiadome jest, że medalik nie będzie noszony przez dziecko w kieszeni, mógłby zostać szybko zagubiony. Warto zadbać również o dobór odpowiedniego łańcuszka, który nie zerwie się na pierwszej8918a68d28e6e502d8dc40f1710de43d lekcji w-fu, taki który pozwoli na noszenie medalika na co dzień, każdego dnia. Zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki odpowiednim splotem łańcuszka komunijnego będzie tzw. pancerka diamentowana (PD). Minimalna jej grubość to 0,4 mm, zwracając też uwagę, że jest to łańcuszek trwały i solidny, z mocnym zapięciem, ale przy tym delikatny i stosowny dla dziecka w tym wieku. Mocny splot zapewni jego trwałość, a dobre zapięcie uniknie sytuacji zagubienia medalika. Łańcuszek nie może być również za długi, dziecko musi mieć komfort jego noszenia. Odpowiednia długość łańcuszka pierwszokomunijnego to maksymalnie 45 cm. Dla dziewczynki możemy wybrać także łańcuszek bardziej ozdobny, ale przy tym równie delikatny co wspomniana pancerka diamentowana, a mianowicie tzw. splot singapur. Łańcuszek delikatnie skręcany, trwale wykonany, najlepiej o grubości 0,3-0,35 mm. Taki łańcuszek jest ładny i delikatny, a przy tym trwały poprzez swoje precyzyjne przygotowanie, z mocnym zapięciem. Przy każdym z tym łańcuszków mocne sploty i odpowiednia jakość ich wykonania, ze srebra najwyższej jakości, o próbie 925 zapewni dzieciom możliwość noszenia szkaplerza, a przy tym wielkie łaski, obiecane noszącym cudowny medalik.

Z Maryją I Komunia Święta stanie się dla dziecka wielkim przeżyciem, uświadamiającym znaczenie wiary, jej sens i cel.

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes