Prosty przekaz wiary, a Pierwsza Komunia Święta

Niebo istnieje… naprawdę (film DVD + książka) Film na podstawie światowego bestselleruWielu z nas boryka się z problemem dotyczącym wyboru prezentu na Pierwszą Komunię Świętą; jest to dość kłopotliwe. Wybieramy z reguły raczej drobne upominki, które mogą stanowić pożyteczny akcent w w życiu ucznia klasy trzeciej szkoły podstawowej. Takiemu młodzieńcowi warto przedstawić pozytywne aspekty wiary w sposób prosty i zrozumiały, aby zachęcić go do dalszego pogłębiania wiedzy tematycznej.

Doskonałym pomysłem na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej jest jeden ze światowych bestsellerów cieszący się niezwykłą popularnością i uznaniem wśród wielu ludzi. Jest to film na płycie DVD z książką opisującą kulisy jego powstania, a mianowicie „Niebo istnieje… naprawdę”. Ta produkcja filmowa została stworzona i realizowana na motywach powieści o tym samym tytule, która trafiła do sprzedaży w listopadzie 2010r.; została przetłumaczona na ponad 35 języków, a jej sprzedaż do chwili obecnej przekroczyła już ponad 8 milionów egzemplarzy. To prawdziwa historia o chłopcu, który odwiedził niebo, poruszające świadectwo głębokiej wiary, przekazane w prostej formie, głęboko docierające do widzów. Z pewnością tak młodych ludzi bardziej zainteresuje film niż książka, chętnie będą sięgać po niego kolejny raz. To ważne, bo dzieci w tym wieku mają czyste i jasne spojrzenie na świat, miejsce w sercu dla wszystkiego co dobre i piękne, dla Boga samego.  Aby w pełni przekazać najmłodszym obfite łaski Boże i sens religii warto sięgać po takie właśnie publikacje, które umacniają wiarę, nadzieję i miłość.

Reżyser, a zarazem scenarzysta filmu Randall Wallace to ceniony profesjonalista, który stworzył film realistyczny, nie dokumentalny, gdzie w pozytywnym świetle stawia odpowiedzi na trudne pytania naszych dzieci. Przedstawia niebo i wiarę w Jezusa Chrystusa poprzez realne doświadczenia prawdziwych ludzi. Pismo Święte mówi, że niebo jest ogromne, wspaniałe i nikt nikt nie jest w stanie go opisać. A jednak mały chłopiec, bohater filmu, 4-letni Colton usiłował to zrobić, kiedy cudem ocalał po przebytej operacji wycięcia wyrostka robaczkowego. Historia ta jest niezwykle poruszająca i pouczająca, a przy tym autentyczna. W sposób nieskomplikowany przekazuje wartości, które powinien znać każdy z nas. Wspomnienia chłopca z wyprawy do nieba, kiedy to otarł się o śmierć, są być może niekompletne, ale prawdziwe, może i ograniczone przez zasobność słownictwa czy też zdolność rozumowania, ale wzruszające i pozwalające na to, aby uwierzyć bo „Niebo to tam, gdzie Jezus i anioły”.

Ważne jest to, że
film odnosi się do wiary, czy naprawdę wierzymy, w to co twierdzimy, że wierzymy. Są to istotne pytania dla młodych ludzi przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Po takiej ważnej uroczystości nie mogą zapominać o Bogu i religii, trzeba próbować uświadamiać im czym jest wiara i jak ważni są bliscy. Najlepszy jest prosty przekaz płynący z głębi serca czy też oparty na prawdziwych faktach, a dzięki temu nawet w sposób nieświadomy można przyswoić naturę wiary.

Film z pewnością zainteresuje dzieci w tym wieku, ale nie tylko, bo również młodzież, dorośli czy ludzie starsi mają o nim szlachetną opinię.

 

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes