Prezent na Pierwszą Komunię Świętą

pamiątka-2

Każdego roku rodzice, wujkowie oraz dziadkowie stają przed dylematem jaki wybrać prezent dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Podarunek powinien spełniać kilka kryteriów. Prezent komunijny musi stanowić pamiątkę na długie lata oraz być symbolem tego wydarzenia. Upominek powinien mieć zastosowanie praktyczne oraz takie aby zainteresował i ucieszył dziecko. Dlatego warto wcześniej zastanowić
się i rozeznać co by było najodpowiedniejszym podarkiem w tym wyjątkowym dniu.

Sakrament przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej  jest dla każdego dziecka ważnym wydarzeniem, na które przygotowuje się długo i skrupulatnie Jest to czas kiedy dzieci zaczynają zadawać wiele pytań o wiarę rodziców i katechetów, cieszą się że za nie długo będą mogły uczestniczyć w pełni we Mszy Świętej. Jest to wydarzenie niezwykle wzruszające także dla całej rodziny dziecka pierwszokomunijnego.

Dlatego aby upamiętnić te wszystkie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz czas oczekiwania, warto sprezentować dziecku wyjątkową pamiątkę.

Biblia Jerozolimska - ze skorowidzem (paginatory)

Pierwsza Komunia Święta jest idealną okazją, aby obdarować dziecko Pismem Świętym skierowanym już nie do dziecka, ale do dorosłej osoby. Prezent który będzie przydatny w życiu każdego katolika to właśnie Pismo Święte. Należy zastanowić się jakie wydanie wybrać. Jednym z najpopularniejszych na świecie wydań Pisma Świętego jest Biblia Jerozolimska, w Polsce publikowana przez wydawnictwo Pallottinum. Biblia Jerozolimska zawiera tłumaczenie z oryginalnych języków, a  dzięki komentarzom oraz wyjaśnieniom pomaga zagłębić mądrość Pisma Świętego. To wydanie będzie na pewno stanowiło kontynuację nauki jaka zaczęła się właśnie pod czas przygotowań do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Kolejnym wartościowym prezentem pierwszokomunijnym przeznaczonym dla dziewczynki może być obraz wykonany ze srebra z wizerunkiem Matki Bożej. Tego typu prezent będzie stanowił pamiątkę na długie lata, ze względu na wysoką jakość wykonania. Ikony i obrazy srebrne cechuje elegancja oraz estetyka. Bardzo dobrym pomysłem jest także umieszczenie dedykacji lub życzeń w formie grawera na obrazku.

Każdy prezent którym obdaruje się dziecko w dniu Pierwszej Komunii Świętej na pewno je ucieszy. Warto natomiast sprawić aby to święto było zapamiętane przez dziecko na długie lata. Biblia, obraz święty z wizerunkiem Maryi czy medalik są podarkami które dziecko na pewno doceni i zrozumie ich sens po jakimś czasie, będzie wdzięczne za okazaną pamięć i chęć przekazania wartości katolickich.

 

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes